KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15407129
nr 1540 7129
Karl Hjalmar Bergquist
(1894-1972), Sverige
"Gullholmen, Stefanus sjöbod". Signerad, daterad -63. Akvarell, bildmått: 33x44 cm, yttermått inklusive ram: 50x62 cm
Karl Hjalmar Bergquist, svensk målare född 1894, död 1972 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 maj 2023
kl 20:08:23
15/5 17:29:32
Karl Hjalmar Bergquist
Läs mer om Karl Hjalmar Bergquist